Očkujeme proti:

Další možnosti očkování na vyžádání po domluvě s lékařem.

U vakcín, které nejsou k dispozici v ambulanci, lze pacientovi napsat recept. Pacient si vakcínu vyzvedne v lékárně a očkování se provede v ordinaci.

Očkování

TETANUS

Přeočkování u dospělých pacientů se provádí vždy po 10-15 letech (do 60 let věku 1 x 15 let, nad 60 let 1 x 10 let - ve starším věku je nižší tvorba protilátek). Injekce se aplikuje do svalu, např. do oblasti hýždě.

Při nedodržení 15-ti leté lhůty je nutné provádět znovu kompletní očkovací schéma třemi dávkami vakcíny, lze zkontrolovat protilátky proti tetanu, ale vyšetření znamená vyšší náklady.

V některých situacích, jako při krvavých poraněních, se zvažuje přeočkování dříve než za 15 let. Poraďte se s lékařem.

Vakcína je k dispozici přímo v ordinaci a je hrazena pojišťovnou.

KLÍŠŤOVÁ MENINGOENCEFALITIDA

Očkovací lítka se aplikuje do svalu, nejčastěji do ramene.

Očkovací schéma: Po úvodní dávce se podává 2.dávka za 1-3 měsíce,  třetí dávka se aplikuje za 9-12 měsíců. Již po 14 dnech od 2. dávky má 9-99 % lidí ochranný titr protilátek. Ochranný účinek trvá 3 – 5 let, pak je nutný booster – přeočkování jednou dávkou (do 60 let věku stačí 1 x za 5 let, nad 60 let 1 x za 3 roky, ve starším věku je nižší tvorba protilátek)

Očkovat se může celý rok, ale nejvhodnější období je podzim, zima.

Vakcína je k dispozici přímo v ordinaci.

Očkování se provádí za úhradu. O aktuální ceně se informujte v ordinaci.

CHŘIPKA

Očkuje se každoročně, vakcínou podle typu očekávaného původce. Očková se zahajuje většinou v říjnu a obvykle se provádí do ledna. Očkovací látka se aplikuje do svalu, nejlépe do ramene. U pacientů s vybranými chorobami a nad 65 let vakcínu hradí pojišťovny. Ostatní pacienti, kteří mají zájem o očkování si vakcínu hradí sami.

Z veřejného pojištění je očkování hrazeno u pacientů s nemocemi:

  • Onemocnění průdušek a plic
  • Srdeční onemocnění
  • Chronické onemocnění ledvin
  • Cukrovka
  • Cystická fibróza
  • Defekty imunity včetně HIV, léčby cytostatiky při nádorovém onemocnění, i u pacientů při léčbě zářením nebo kortikoterapii


Vakcína je každý rok k dispozici přímo v ordinaci.

Doporučujeme očkování proti chřipce všem pacientům, kteří nechtějí být zaskočeni akutním onemocněním v nejméně vhodnou chvíli.